Aksjeforumet.no | Aksjeforum/børsforum: Hvilken Internet Megler/handling Strategi Er Best Etter De Nye Reglene I Oslobørs? - Aksjeforumet.no

Jump to content

Side 1 av 1
  • Du kan ikke starte en ny tråd her
  • Du kan ikke svare på denne tråden

Hvilken Internet Megler/handling Strategi Er Best Etter De Nye Reglene I Oslobørs?

#1 User is offline   LuKi 

  • Group: Medlem
  • Posts: 37
  • Joined: 14-May 09

Posted 22 April 2010 - 23:57

Hei.

Jeg har hittil brukt Skandianbanken til å kjøpe og selge aksjer. Det har fungert bra, lav kurstasje. Bare kr. 69 uansett handelsbeløp, som for min del er på rundt 200-400k NOK per handel med et par handler per uke. Greie belåningsbetingelser for kortsiktig giring er også tilstede.

Men, nå har Oslo børs innført nye regler som favorisere automatiske "High Frequency Trading" ved å krever at skult volum blir økt fra fem børsposter til ca 500k NOK og at børsposten er satt til 1 aksje. Før kan jeg legge inn en stor ordre med skult volum, slik at ordreboken ikke blir vesentlig endret. Nå derimot, kan dataprogrammene til market-makers og andre storbanker sniffer opp de store ordrene og kjapp endrer på ordreboken med mindre ordrer og på den måten suger litt ekstra penger av markedet, les meg. Spreaden ved kjøp og salg blir effektivt høyere!

Så jeg lurer på om noen av dere har funnet noen Internet megler med en kurtasje modell som delvis motvirker fordelen HFT har fått? Eller handelsstategier som favoriserer oss manuelle-tradere.

Vennlig hilsen,
LuKi
1

#2 User is offline   sharpshoota 

  • Group: Medlem
  • Posts: 1853
  • Joined: 21-April 10
  • Gender:Male
  • Portefølje:Trader

Posted 23 April 2010 - 10:06

Bruker selv Netfonds og er meget fornøyd med deres tilbud...særlig siden jeg trader ganske ofte dvs flere ganger pr uke.
Betaler 49,- på norske handler og 69,- på de amrikanske.

Gunstige priser også på derivater som opsjoner og warrants Posted Image
0

#3 User is offline   LuKi 

  • Group: Medlem
  • Posts: 37
  • Joined: 14-May 09

Posted 24 April 2010 - 00:48

Til Sharpshoota:

Takk for svar, skal sjekke dette ut.

Hilsen,
LuKi

0

Side 1 av 1
  • Du kan ikke starte en ny tråd her
  • Du kan ikke svare på denne tråden

1 bruker(e) leser i denne tråden
0 medlemmer 1 gjester, 0 anonyme medlemmer


Tickersøk

Oslo Børs