Jump to content


- - - - -

FRO - Frontline


  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#1 SAILORBOY

SAILORBOY
  • Trainee
  • 77 posts

Posted 28 January 2004 - 19:38

Det er jo langt mellom de seriøse svarne på HO,
så jeg limer inn dette innlegget her.
Komentarer mottas med takk.




Selg FRO - Kraftig vekst i tankflåten.

Mandag kom det ferske tall for utviklingen av verdens tankskipsflåte fremover og det var dyster lesning for de som har satset skjorta innen tankmarkedet.

Veksten i 2004 blir på hele 5% ja kan faktisk bli så høy som 8%.

Veksten siden 1992 har vært årlig på 1,5% og i 10 år blir det 15%.

Får vi nå en årlig vekst på 5% så vil vi om ti år fått en tilvekst på 50% og det vil bli i meste laget i følge ekspertisen.

Jeg tror nok fyrrige tankinvestorer vil betenke seg vel og lenge før de foretar nye investeringer innen sektoren.

Haussingen seneste tiden må sees på bakgrunn av at de store husene holder på å hjelpe de gode kundene ut av sine investeringer.

Selg FRO.

Turnaround

#2 Pirelli

Pirelli
  • Gullmedlem
  • 5818 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2004 - 21:08

Heisann Sailor, deler Turn's syn på FRO, tror aksjen trenger en korreksjon. Men ratene ser voldsomt sterke ut for tiden, i tillegg har vi refinansieringen i bakhodet med etterfølgende stort utbytte.

Det er ikke noe opplest og vedtatt regelverk for hvordan topic's skal opprettes her på forumet. Men siden jeg er moderator tillater jeg meg å håndheve en viss ryddighet.

Mitt syn er at denne topicen hører hjemme i en FRO topic, så jeg renamer navnet du valgte til "FRO - Fosser videre?"

Så kan vi fortsette å diskutere FRO her :)

Pirelli
mvh
Pirelli

#3 SAILORBOY

SAILORBOY
  • Trainee
  • 77 posts

Posted 28 January 2004 - 22:22

Ja en korreksjon vil nok komme snart, men enkelte blåser jo dette opp som om de er VG journalister, og det høres jo nesten ut som FRO skal gå konk.
Ellers ser ut som om FRO har etablert god støtte på rundt 205,- så personlig har jeg ikke store problemer med nattesøvnen for tia.
Har sittet i FRO siden 2001 og fått en del utbytte,
så hvis utbyttene i år blir så fete som enkelte håper/tror/hevder, kan det jo tenkes at jeg snart har tjent inn mesteparten av inngangen :? (det er lov å tro,håpe osv.).

Mvh.

#4 Pirelli

Pirelli
  • Gullmedlem
  • 5818 posts
  • Gender:Male

Posted 29 January 2004 - 14:23

Turnaround, der fikk endelig FRO den ventede korreksjonen. Har du gitt opp short posisjon i denne? Selv om 205,- er nevt som teknisk støtte er nok 200,- en stor psykisk barriere. Faller 200,- tror jeg fort den kan gå et stykke nedover...

Pirelli
mvh
Pirelli

#5 SAILORBOY

SAILORBOY
  • Trainee
  • 77 posts

Posted 29 January 2004 - 15:00

Der fikk du nok rett Pirelli :twisted:

Mvh.

#6 Tyger

Tyger
  • Medlem
  • 242 posts

Posted 02 February 2004 - 14:08

Gikk ut av FRO i dag tidlig, liker ikke helt ordrebildet. Vurderer inngang igjen om den går ned noen kroner.

#7 Pirelli

Pirelli
  • Gullmedlem
  • 5818 posts
  • Gender:Male

Posted 02 February 2004 - 14:23

Leste i Finansavisen lørdag at en analytiker mener det ligger ann til ett utbytte på 145,- når finansieringen kommer på plass. Han opererte med 115,- for refinansieringen og 30,- fortjeneste for Q403 og Q104.

I tillegg sitter man altså igjen med aksjene i FRO...

Dette var jo bare en analytikers spådom, og fra den kanten kommer det jo ofte mye rart. Er det noen som har gjort egne kalkyler på dette?

Pirelli
mvh
Pirelli

#8

  • Gjester

Posted 03 February 2004 - 02:13

Etter de tallene jeg har klart og oppdrive ser det ut omtrent så her.

Obligasjonslån. 580,- mill.USD.
Syndikatlån, 1,05 mrd.USD.
Antall aksjer 73,530 mill.

1,63/0,07353=22,18*6,97=154,6 NOK.
tallene er avrundet.

Men om alt dette blir utbetalt tviler jeg på, det kan jo tenkes at Fredde & co. har andre planer.
Noe av penga skal visst brukes til å refinansiere noen av båtene.

#9 Tyger

Tyger
  • Medlem
  • 242 posts

Posted 03 February 2004 - 22:27

Kjøpte meg inn igjen i dag. Volsom omsetning, spesielt mot slutten på dagen. Har også fått flere meldinger om stadig høye rater og lave råoljelager, og dette gjør at jeg mistenker kursen i å gjøre et byks snart.

#10 Pirelli

Pirelli
  • Gullmedlem
  • 5818 posts
  • Gender:Male

Posted 05 February 2004 - 15:05

Er det på tide å kjøpe FRO? Ratene ventes ytterligere opp, og store utbytter lurer i bakgrunn.. Trades nå 202/203,-

Tror ikke denne har så mye å gå på under 200,- dersom ikke ratene får seg en knekk...

Pirelli

#11 Tyger

Tyger
  • Medlem
  • 242 posts

Posted 05 February 2004 - 15:20

Pirelli:

Jeg tror bestemt at FRO skal videre oppover, derfor kjøpte jeg meg inn igjen på 206. Kursen har ligget på samme nivå i et par uker og under de eksisterende forhold så kan jeg ikke forstå annet enn at kursen snart skal opp. Det kan virke som om "de store" driver og posisjonener seg for tiden. Tror kursen vil toppe seg i dagene før ex. utbytte. Jeg er likevel usikker på om jeg selger meg ut før utbytte eller sitter over.

#12 Tyger

Tyger
  • Medlem
  • 242 posts

Posted 12 February 2004 - 11:35

Solgte meg ut på 210 nå nettopp. Legger meg umiddelbart inn med kjøpsordre på 207 i tilfelle kursen får en liten dupp.

#13

  • Gjester

Posted 13 February 2004 - 18:51

Har noen synspunkter om dagens fall på FRO?Er det fastsatt noe dato før utbytte?

#14 SAILORBOY

SAILORBOY
  • Trainee
  • 77 posts

Posted 13 February 2004 - 20:00

Resultat Q4 03 kommer 24.02.04 ex.utbytte pleier å være ca 7-10 dg. etter

#15

  • Gjester

Posted 13 February 2004 - 21:31

Vet hvor mye det sakl utbetales?

#16 SAILORBOY

SAILORBOY
  • Trainee
  • 77 posts

Posted 13 February 2004 - 22:21

Siden krystallkula datt ned og knuste :? , kan jeg nok desverre ikke svare på det, men kan jo prøve på et råtips. 1,5-3$ i ordinært + 3 - 5$ i ekstraordinært.
I de værste hause innleggene på HO har det vært spekulert med 15-20$ men det er nok noe i overkant.
Men er vi litt heldige og ratene ikke faller for mye i løpet av sommeren, kan det kanskje bli 20-30$ :lol: tilsammen i 2004. Dette er bare spekulasjoner fra min side.
Legger ut ant.baljer med break even ratene, så kan du følge med på rateutv. og slutninger, og regne litt på det selv utover.

38 VLCC`s B/E 20992$ pr.d.
19 SUEZMAX`s B/E 14207$ pr.d.
8 SUEZMAX OBO`s B/E 13209$ pr.d.

Hvis jeg ikke husker helt feil var disse tallene fra Q3.03
Vil du vite mer prøv: www.frontline.bm

#17

  • Gjester

Posted 14 February 2004 - 19:55

Takk for info,ser at FRO har steget After Hours +0,70 (30,19) 8)

#18 Pirelli

Pirelli
  • Gullmedlem
  • 5818 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2004 - 21:34

Hvis vi ser kun på driften tror jeg oljeprisen kortsiktig kan ødlegge noe for fraktratene. Oljeprisen er nå $34,56- og det er jo veldig høyt, selv om man kompanserer for dollarfallet. Jeg tror oljelagerene vil fortsette å tappes, samtidig som høysesongen for FRO nå er på hell. Hvis oljeprisen fortsetter å være så sterk som i dag kan nok i det minste videre fremgang for aksjen være i fare. Ett fall i oljeprisen ville nok vært en veldig god trigger for vekst i fraktratene.

Det som er fasinerende med FRO i øyeblikket er utsiktene til store utbytter i horisonten, det fungerer nok som ett veldig bra gulv for aksjekursen i øyeblikket. I det øyeblikket utbyttene blir kjent gjelder det å følge med i timen, da kan alt skje...

Pirelli
mvh
Pirelli

#19 Tyger

Tyger
  • Medlem
  • 242 posts

Posted 19 February 2004 - 14:37

Jeg hadde regnet med et byks i FRO kursen i forkant av 4Q og gikk derfor inn i aksjen i dag tidlig på 212. Kan se ut som om bykset mot 220 er i gang akkurat nå. 217 siste.

Men jeg får si som Pirelli: Jeg er muligens litt påvirket av at jeg er tungt inne i aksjen. :wink:

#20 FASTer

FASTer
  • Trainee
  • 43 posts

Posted 20 February 2004 - 21:32

Frontline has postponed its release of the Fourth quarter
and Financial Year 2003 results until the morning on Monday
March 1, 2004.

Presentation
A presentation of Frontline`s Preliminary Fourth Quarter
and Financial Year 2003 results will take place in Oslo at
Stranden 21 (DnB building) in the Auditorium on second
floor on Monday March 1, 2004 at 08:30 A.M. CET (Norwegian
time). Further details will follow shortly.

Teleconference and webcast
A conference call will be held in the afternoon on Monday
March 1, 2004. Details regarding the teleconference will
follow shortly.


Kind regards,
Jonas Ytreland




0 bruker(e) leser i denne tråden

0 medlemmer 0 gjester, 0 anonyme medlemmer